DRUŠTVO GEOGRAFOV POMURJA

Novosti

Naslovna stran | Novosti | Aktivnosti | Projekti | Priznanja | Statut | Prijavnica | Povezave | Arhiv

Vabimo vas, da se udeležite festivala IZUM (Inovativnost, Znanost in Ustvarjalnost Mladih),

ki bo potekal od 22. do 26. novembra v Hotelu Diana in Zvezda v Murski Soboti.

PROGRAM FESTIVALA

10:00 – 17:00 Ustvarjalne delavnice
10:00 – 10:15 Kadrovske štipendije – Regijska štipendijska shema
10:15 – 13:00 Informativni dan - predstavitev naravoslovno tehničnih fakultet
12:30 – 14:00 Raziskujem torej sem - Ustvarjalna delavnica za mlade raziskovalce
14:00 – 17:00 Seminar za mentorje mladih raziskovalcev
18:00 – 19:30 Slavnostna akademija ZOTKS

petek, 25. november 2011- Hotel Zvezda

13:00 – 18:00 Znanstvena konferenca PAZU: PRAVA IDEJA

sobota, 26. november 2011

09:00 – 13:00 Znanstvena konferenca PAZU (Hotel Zvezda)
17:00 – 19:00 Podelitev zlatih štipendij MOMS in Študentski forum (Klub PAC)

OŠ Antona Šibelja-Stjenka Komen in OŠ Dutovlje,
v sodelovanju z Društvom likovnih pedagogov Primorja in Zavodom RS za Šolstvo,
organizirata

v okviru bienala "PO FABIANIJEVIH POTEH"
2. bienalni natečaj
z naslovom

Prospekt mojega kraja
Več >>>
ali tukaj >>>

In

OŠ Dutovlje in OŠ Antona Šibelja – Stjenka Komen
v sodelovanju z Društvom likovnih pedagogov Primorja
organizirata

5. mednarodni bienalni likovni natečaj
z naslovom
PO FABIANIJEVIH POTEH

Več >>>

HELIOS in Ministrstvo za okolje in prostor razpisujeta PROJEKT oživljanja krajevnih vodnjakov v Sloveniji 2011.

Več informacij najdete na spletni strani: http://www.helios.si/slo/novice-in-obvestila/2786 .

VABLJENI V SPLETNO SKUPNOST GEOGRAFOV

V okviru Slovenskega izobraževalnega okolja – SIO je na novo zaživela spletna skupnost geografov. V spletni skupnosti boste lahko prebirali najnovejše novice iz področja geografije, se aktivno udeleževali debat na forumih, spoznavali didaktične pripomočke, ki jih geografi uporabljamo pri svojem delu, predlagali boste lahko nove, ki jih mogoče še ostali ne poznajo, našli boste informacije o aktualnih seminarjih ter koristne povezave do strani strokovnih geografskih inštitucij v Sloveniji.

Spletna skupnost geografov se nahaja na naslovu: http://skupnost.sio.si/course/view.php?id=921

Ključ za vpis v spletno skupnost je geoss.

Ob prvem obisku spletne strani se morate registrirati (ustvari nov račun).

V primeru težav se lahko obrnete na naslov: tatjana.kikec@gmail.com.

Vljudno vabljeni!

AKTUALNI RAZPISI IN NATEČAJI

V okviru projekta e-šolstvo so odprti različni natečaji za učence/dijake ter učitelje, razpisi za sofinanciranje računalniške strojne in programske opreme s strani MŠŠ, natečaj za sodelovanje v projektih eŠolstva, organizirano zbiranje e-gradiv …
Več na spletni strani:
http://www.sio.si/sio/dogodki/razpisi.html. Stran se sproti osvežuje z aktualnimi razpisi in natečaji.

"RAZISKOVANJE POSLEDIC PODNEBNIH SPREMEMB IN ANTROPOGENIH POSEGOV V POREČJU REKE MURE S PREDLOGI PRILAGODITEV"

Več o projektu >>>

V okviru projekta smo izdali brošuro z naslovom: »Ni mi vseeno! Spremljajmo posledice podnebnih sprememb in se prilagodimo«, s katero želimo ozaveščati mladostnike o podnebnih spremembah in njihovih posledicah v Pomurju ter jih spodbuditi k njihovemu spremljanju in prilagajanju.
Elektronsko verzijo brošure najdete pod zgornjo povezavo (Več o projektu). V kolikor želite tiskan izvod brošure ga pridite iskat na sedeš društva na Gimnazijo Murska Sobota (Drago Balajc, drago.balajc@guest.arnes.si) ali nam pišite na elektronski naslov drustvo-geografov-pomurja@guest.arnes.si in vam ga bomo poslali po pošti. Brošura je brezplačna. Izdaja brošure je bila sofinancirana s strani Urada vlada RS za komuniciranje in Ministrstva za okolje in prostor.

OBVESTILO O IZDAJI PUBLIKACIJ

V okviru 20. Zborovanja slovenskih geografov, ki je potekalo meseca marca v Pomurju smo v Društvu geografov Pomurja izdali:
- zbornik povzetkov in zbornik celotnih prispevkov (na CD-ju) z naslovom: Pomurje. Trajnostni regionalni razvoj ob reki Muri (7 EUR),
- monografijo z naslovom: Pomurje. Geografski pogledi na pokrajino ob Muri (20 EUR).

Na voljo je še nekaj izvodov omenjenih publikacij, zato pozivamo vse, ki bi katero izmed njih želeli imeti, da se oglasijo na: tatjana.kikec@gmail.com oz. na tel. 031/597-459.

PREDSTAVITEV KNJIGE

Ovitek

Vabilo šolam za sodelovanje v projektu CO2 na poti v šolo v okviru COMENIUS projekta SUPPORT

Več o projektu si lahko preberete na: http://co2nnect.org/.

Kako organizirati strokovno ekskurzijo po Subpanonski Sloveniji?

GEOLISTA - ZA KRATKE IN UČINKOVITE GEOGRAFSKE INFORMACIJE

Geolista je bila ustanovljena še v prejšnjem stoletju na Ilešičevih dnevih na pobudo Jožeta Žumra. Gre za nabor oziroma seznam (elektronska distribucijska lista) blizu 500 elektronskih naslovov geografov po izobrazbi in po srcu, ki delajo na šolah, fakultetah, inštitutih ali kjer koli drugje ali pa še študirajo.

Člani Geoliste prejemajo kratka elektronska sporočila o geografiji in njenih dejavnostih (predavanja, nove publikacije, seminarji, mednarodno sodelovanje, ekskurzije) in na Geolisti lahko tudi objavljajo, sporočajo in sprašujejo.

Za včlanjenje ali izpis z Geoliste je treba zgolj poslati kratko sporočilo skrbniku Igorju Lipovšku na elektronski naslov igor.lipovsek@zrss.si.

Pišite nam