Društvo geografov Pomurja (DGP) v sodelovanju z
Društvom učiteljev geografije Slovenije (DUGS)
organizira geografsko delavnico na temo

"GEOGRAFSKI INFORMACIJSKI SISTEM (GIS)
IN NJEGOVA UPORABA PRI POUKU GEOGRAFIJE".

Delavnica bo potekala v petek, 16. februarja 2007 na OŠ Gornja Radgona (računalniška učilnica) s pričetkom ob 15. uri.

Delavnico bo vodil MIRSAD SKORUPAN, učitelj geografije in zgodovine, ki ima bogate izkušnje s področja uporabe informacijsko komunikacijske tehnologije (IKT) pri pouku.

Delavnica je namenjena učiteljem geografije v osnovni in srednji šoli, kakor tudi bodočim učiteljem, ki si želijo izpopolniti svoje znanja o uporabi IKT. Osnovni namen delavnice je seznaniti učitelje z možnostmi, ki jih ponuja GIS ter jih usposobiti za njegovo uporabo pri pouku geografije. Udeleženci delavnice se bodo z uporabo programa ArcExplorer naučili z že obdelanih podatkov, dostopnih na spletu izrisati različne tematske zemljevide, na njih locirati podatke oz. dogodke, jih shraniti kot sliko itd. Predznanje GIS-a ni potrebno, zaželeno pa je osnovno poznavanje operacijskega sistema Windows.

Delavnica je brezplačna, udeleženci pa bodo prejeli pisna navodila za delo ter zgoščenko z obsežnim gradivom, brezplačnimi programi in podatki za lastno uporabo. Delavnica bo predvidoma trajala tri do štiri ure.

Število udeležencev na delavnici je omejeno, zato si udeležbo pravočasno zagotovite s prijavo na društveni elektronski naslov: drustvo-geografov-pomurja@guest.arnes.si, kjer dobite tudi vse dodatne informacije glede delavnice.

Vljudno vabljeni!

Prispevek