Društvo mladih geografov Slovenije (DMGS) prireja
10. geografsko -raziskovalni tabor Goričko 2006
" Človek v koraku z naravo"

Tabor bo potekal med 2. in 9. julijem na gradu Grad na Goričkem.

Študentje bodo v osmih dneh skušali prikazati vse bistvene naravno - in družbenogeografske elemente obravnavanega območja ter ponazoriti, kako ti elementi vplivajo na izgled pokrajine. Krajinski park Goričko je za tovrstna raziskovanja več kot primerno območje, saj je v takšnih zavarovanih območjih poudarjeno sožitje med človekom in naravo in so vplivi narave na človeka ter obratno še kako opazni.

Za čim bolj popolno predstavitev območja bodo na pomoč priskočili profesorji in asistenti Oddelka za geografijo, Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, zaposleni v Krajinskem parku Goričko ter v Pokrajinskem muzeju Murska Sobota, kakor tudi člani Društva geografov Pomurja. Med drugimi se nam bodo pridružili profesor dr. Karel Natek, mag. Irma Potočnik Slavič, kustus Franc Kuzmič, krajinska arhitektka Stanka Dešnik ter profesorja geografije Drago Balajc in Tatjana Kikec.

Da pa sodelovanje udeležencev ne bo ostalo zgolj na prejemanju informacij, se bodo tekom tabora pripravile "geografske panorame" Goričkega. Izdelane bodo v obliki plakatov, na katerih bodo poleg fotografske panorame prikazane tudi poenostavljene skice, besedilo in druge fotografije, ki bodo govorili o najznačilnejših pojavih in procesih, ki jih lahko opazimo v proučevani pokrajini. Glavne geografske značilnosti bodo predstavljene tudi v zborniku.

Zaključek tabora bo v soboto, 8. julija, ko bo ob 17:00 v prostorih Krajinskega parka Goričko otvoritev razstave "geografskih panoram" Goričkega ter najlepših fotografij Goričkega, ki jih bodo naredili udeleženci v času tabora.

Vljudno vabljeni!

Prispevek