Vse učitelje, dijake in učence vabimo
na seminar z naslovom

"Biti mentor mlademu raziskovalcu.
Kdo, kaj in zakaj je mladi raziskovalec?"

Seminar bo potekal v okviru festivala Mladi za napredek Pomurja 2006,
v torek, 5. decembra ob 13. uri,
v Hotelu Diana (dvorana 3) v Murski Soboti.

Seminar bo vodila mentorica mladih raziskovalcev in
članica ocenjevalne komisije za področje geografije
Tatjana Kikec.

"Seminar je namenjen vsem učiteljem, mentorjem mladih raziskovalcev in vsem tistim, ki bi le-to želeli postati, pa ne vedo, kako se lotiti raziskovalnega dela in kaj od njih pričakujejo mladi nadobudneži. Hkrati je seminar namenjen dijakom in učencem, ki ne vedo, kaj pomeni biti mladi raziskovalec, in vsem tistim, ki bi si le-to želeli postati."
"Na seminarju bomo med drugim odgovorili na vprašanja, kot so: Kako motivirati mlade za raziskovalno delo?, Katere teme oziroma problemi so primerni za raziskovalno delo?, Kaj vse obsega delovni načrt?, Kako izbrati ustrezno literaturo?, Kako in kdaj se lotiti pridobivanja podatkov in informacij na terenu? itd. Nenazadnje pa bomo spregovorili tudi o psihološki nalogi mentorja ter o tem, kako pripraviti mlade raziskovalce na predstavitev in zagovor raziskovalne naloge."

Ob tej priložnosti bomo v Društvu geografov Pomurja objavili razpis tem
za raziskovalne naloge s področja geografije.
Avtorji raziskovalnih nalog na razpisane teme bodo nagrajeni.
Razpis podpira Društvo učiteljev geografije Slovenije - DUGS.

Vljudno vabljeni!

Prispevek