REZULTATI 15. REGIJSKEGA SREČANJA MLADIH RAZISKOVALCEV

PODROČJE GEOGRAFIJA Z GEOLOGIJO

OSNOVNA ŠOLA
Zlato priznanje:
Vida Lang, Mateja Gjergjek in Miša Štesl: Možnosti razvoja turizma v Občini Cankova, mentorja Silvestra Gomboc in Darko Fras, Osnovna šola Cankova.
Srebrno priznanje:
Sara Ferlin, Maja Majcen in Dominik Smolkovič: Vodnjaki, mentorici Marta Magdič in Helena Lešnik, Osnovna šola Razkrižje.
Bronasto priznanje:
Miha Denša, Aleksander Koren in Tadej Lebar: Analiza stanja divjih odlagališč v Občini Turnišče, Mentorici Brigita Žerdin in Silva Mesarič, Osnovna šola Turnišče.
Katarina Nemec in Dea Mljač: Poplave v Prekmurju - Ledavsko in Murino porečje na Slovenskem ozemlju, mentor: Franc Vogrinčič, Osnovna šola II Murska Sobota.
Izidora Dešnik in Anja Lejko: Krajinski park Goričko, mentorja Stanka Dešnik, Franc Vogrinčič, Osnovna šola II Murska Sobota.

SREDNJA ŠOLA
Srebrno priznanje:
Sonja Sukič in Sabina Žalig: Izletniški turizem ob Bukovniškem jezeru, mentor Drago Balajc, Gimnazija Murska Sobota.

Na državno tekmovanje sta se uvrstili nalogi: Možnosti razvoja turizma v Občini Cankova (OŠ) in Izletniški turizem ob Bukovniškem jezeru (SŠ).

Zmagovalna ekipa na področju geografije z geologijo.

PODORČJE EKOLOGIJA Z VARSTVOM OKOLJA

OSNOVNA ŠOLA
Srebrno priznanje:
Katja Kološa in Martina Košar: Sonaravni trajnostni razvoj Pomurja ob uporabi alternativnih virov energije, mentorja Jože Horvat in Tatjana Kikec, Osnovna šola III Murska Sobota.
Katja Žalman, Laura Železen in Tina Vratuša: Problem odpadkov v Občini Cankova, mentorja Darko Fras in Silvestra Gomboc, Osnovna šola Cankova.
Bronasto priznanje:
Melita Divjak in Anja Juršnik: Hrup in okolje, mentorica Stanislava Toplak, Osnovna šola dr. Antona Trstenjaka Negova.

SREDNJA ŠOLA
Srebrno priznanje:
Barbara Berki: Zelena energija, mentorica Mateja Godec, Gimnazija dr. Franca Miklošiča Ljutomer.
Maja Fras, Gabrijela Tkalec in Katja Horvat: Ekološko pridelana hrana, mentorica Maja Godec, Gimnazija dr. Franca Miklošiča Ljutomer.

Na državno tekmovanje sta se uvrstili nalogi Sonaravni trajnostni razvoj Pomurja ob uporabi alternativnih virov energije (OŠ) in Zelena energija (SŠ).

Vsem mladim raziskovalcem in njihovim mentorjem iskreno čestitamo za dosežene rezultate!

Pomembne so izkušnje, teh nam nihče ne more vzeti.

Kot obljubljeno, smo v Društvu geografov Pomurja ob pomoči Društva učiteljev geografije Slovenije mlade raziskovalce tudi primerno nagradili. Sponzor nagrad je CREATIV, Novi mediji d.o.o. iz Murska Sobote.

Foto utrinki