Vabimo vas
na strokovno in potopisno predavanje z naslovom

NOVA ZELANDIJA.

Predavanje bo v petek, 25. maja 2007, ob 17:30. uri, v prostorih
Pokrajinske in študijske knjižnice v Murski Soboti.

Predaval bo BOJAN ERHATIČ, geograf in mladi raziskovalec na Geografskem inštitutu Antona Melika v Ljubljani.

Predavatelj bo dopoldan obiskal nekaj pomurskih šol, kjer bo učence in dijake popeljal v njim nepoznano deželo, v večernih urah pa bo s svojo navdušenostjo nad obiskano deželo očaral še člane našega društva. O svojem predavanju je zapisal sledeče:

"Ker precej potujem so tudi moja pričakovanja velika. Ampak Nova Zelandija... Dežela med Gospodarjem prstanov in Jezdecem kitov, zadnja odkrita kopnina, te začara in ne spusti iz svojega objema. Zagotovo ena izmed najbolj pestrih in raznolikih dežel pod soncem - kraljestvo narave, mozaik pokrajin, ki se nizajo ena za drugo, vsaka lepša od prejšnje: pa naj gre za valovite travnike, posejane s 50 milijoni volnenih kep, dva in pol kilometra visoke vulkane, gejzirje in pisane termalne vrelce, mogočne ledenike, ki polzijo izpod tritisočakov sredi Južnih Alp, v meglo zavite fjorde in neprehodne deževne (pra)gozdove, sto kilometrske sipine ter seveda obale - zavetrne plaže in fantastične divje rte, ki so do sedaj obstajali samo v vaši domišljiji."

Vljudno vabljeni!

Prispevek