Spoštovani učitelji, ravnatelji, učenci in dijaki!

Približujemo se svetovnemu dnevu Zemlje, 22. aprilu. V Društvu geografov Pomurja smo se odločili obeležiti ta dan z

NAGRADNIM NATEČAJEM ZA NAJBOLJŠO IDEJO (IZDELEK), KAKO UPORABITI STARE ZGOŠČENKE.

Vsakdo ima doma kakšno zgoščenko, ki je več ne potrebuje in se bo prej ali slej znašla v košu za smeti. Obstaja veliko različnih možnosti, kako ponovno uporabiti zgoščenke, žal pa na to le redko pomislimo. Z natečajem želimo spodbuditi mladino, bodoče gospodarje našega planeta k razmišljanju o onesnaževanju našega okolja in gospodarnem ravnanju z vse večjimi količinami odpadkov, ki so produkt sodobne družbe.

Na natečaju lahko z različnimi izdelki iz starih zgoščenk sodelujejo učenci in dijaki pomurskih osnovnih ter srednjih šol in sicer kot posamezniki, skupine, razred ali kot šola. Izdelke pošljite ali dostavite na društveni naslov: Društvo geografov Pomurja, Gimnazija Murska Sobota, Šolsko naselje 12, 9000 Murska Sobota do čertrtka, 19. aprila 2007. K izdelku obvezno pripišite ime in priimek avtorja/ev ter mentorja, ime šole, ime izdelka ter telefonsko številko, na kateri ste dosegljivi.

Prispeli izdelki bodo med 23. in 28. aprilom 2007 razstavljeni v prostorih Pokrajinske in študijske knjižnice v Murski Soboti. Najboljše tri ideje po mnenju strokovne komisije bodo nagrajene. Razglasitev rezultatov natečaja in podelitev nagrad bo v ponedeljek, 23. aprila ob 14. uri v prostorih Pokrajinske in študijske knjižnice v Murski Soboti. Sponzor natečaja je Saubermacher & Komunala iz Murske Sobote.

Za dodatne informacije pošljite mail na društveni elektronski naslov: drustvo-geografov-pomurja@guest.arnes.si.

Želimo vam čim več dobrih idej!

M. Sobota, 24. marec 2007

Prispevek